Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks
Lewniowa. Może kiedyś… olimpijczyk
WYDARZENIA - Region Brzeski
niedziela, 15 listopada 2015 14:58

Czy Konrad Stanuszek, judoka z Lewniowej, stanie kiedyś na olimpijskiej macie, sięgnie po olimpijskie laury? – Myślę, że nikt w naszej gminie nie miałby nic przeciwko temu: tego mu życzymy – mówią miejscowi.  Od kilku tygodni znowu o nim głośno. Na co dzień mieszkaniec Lewniowej (syn dyrektora tamtejszej podstawówki) doskonale spisał się na Mistrzostwach  Małopolski w judo, które odbyły się 19 września w Wolbromiu. Do swojego sportowego dorobku dorzucił tam tytuł wicemistrza województwa, po czym miesiąc później odniósł następny sukces, zdobywając brązowy medal w Pucharze Polski w Luboniu koło Poznania. Dnia 7 listopada b.r. odbył się kolejny Puchar Polski Judo w Bytomiu.


W turnieju,  w którym wystąpili najlepsi zawodnicy z całej Polski, Konrad  nie miał szczęścia  w losowaniu,  bo aby marzyć o medalu, musiał stoczyć 6 pojedynków. Rozpoczął zawody wspaniale i pokonał  4 zawodników, ale to kosztowało go dużą utratę  sił.  W walce   półfinałowej nasz zawodnik trafił na rywala, który  jak się później okazało,  pauzował dwie kolejki. I choć nasz judoka pokazał  siłę oraz wolę walki, to jednak  zabrakło  świeżości  i   szansa   rywalizacji o złoto została zmarnowana. Bój o brązowy medal był niezwykle zacięty. Tym razem  potrzeba było trochę szczęścia, które w tym dniu naszemu zawodnikowi  nie sprzyjało. Ostatecznie nasz młody mieszkaniec gminy, zajął kolejne wysokie V miejsce, w rywalizacji  z najlepszymi w Polsce, czego mu serdecznie gratulujemy – podkreślają w klubie. Warto dodać, że Konrad jest stypendystą samorządu gminnego. – Od dwóch lat wspieramy najlepszych uczniów i najlepszych sportowców. Nasze stypendium pomaga realizować ich marzenia i pasje. Gratuluję Konradowi i życzę mu sukcesów, w tym tego największego: by Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał mu po olimpijskich zmaganiach – mówi wójt Sławomir Paterek.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 

Relacje wideo z regionu tarnowskiego

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z portalu bez zmiany ustawień dotyczących "cookies" oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia .